- Järeä ja tehokas radio-ohjattava vene
- Harjaton moottori, huippunopeus yli 65 km/h
- Tehokas nopeudensäädin, valmis 4S 14,8 V LiPo-akulle
Äärimmäinen radio-ohjattava vene, jonka pituus on huimat 80 cm ja huippunopeus yli 65 km/h! RC-vene on suunniteltu kilpaveneen tyyliin, ja virtaviivainen runko tekee ajamisesta todellisen nautinnon. Tällä veneellä voit todella kokeilla rajoja ja viedä sen äärirajoille. Jos vene kaatuu, se oikaisee itsensä muutamassa sekunnissa. Kun akun varaustaso alkaa laskea, veneen nopeus hidastuu, jotta tiedät, milloin on aika palata rantaan.
Tämän mallin tärkeimmät ominaisuudet:
- Yli 65 km/h huippunopeus 80 cm pitkässä, kilpavenehenkisessä racing-veneessä
- Itseoikaisutoiminto, joka oikaisee veneen automaattisesti kaatumisen jälkeen
- Vesijäähdytteinen harjaton 3536 1800 kV -moottori tasaiseen ja tehokkaaseen suorituskykyyn
- 2,4 GHz:n radiojärjestelmä mahdollistaa ajamisen muiden veneiden kanssa ilman häiriöitä
- Joustava akkuyhteensopivuus (2S, 3S, 4S tai kaksi 2S-akkua)
- RTR-versio valmiiksi asennetulla elektroniikalla nopeaa käyttöönottoa varten (akku ja laturi eivät sisälly pakkaukseen)
Tehokas harjaton moottori
Harjaton 3536 1800 kV -moottori tuottaa kaksilapaisen potkurin välityksellä maksimaalisen tehon. Vene kiihtyy nopeasti veden pinnalla tiukan käännöksen jälkeen. Moottorissa on automaattinen vesijäähdytys, joten voit ajaa pitkään täydellä kaasulla ilman ylikuumenemisen riskiä. (Muista kuitenkin ennen käyttöä tarkistaa, että jäähdytysletku menee peräsimeen.)
Täydellinen radio-ohjattava vene hauskoihin kilpailuihin
Pidätkö kilpailusta perheen ja ystävien kanssa? Mikset ajaisi usealla veneellä samanaikaisesti ja järjestäisi kunnon kisoja? Vector SR80 toimitetaan 2,4 GHz:n radiolähettimellä, joten sitä voi käyttää myös muiden radio-ohjattavien veneiden läheisyydessä ilman radiohäiriöiden riskiä. Vector SR80:n kanssa olet varmasti vahva haastaja voitosta!
Järeä, peräti 80 cm pitkä RC-vene
Tämä on suuri vene, joka selviytyy myös kovemmasta aallokosta. 80 cm:n pituisena Vector SR80 on vaikuttava näky vedessä. Tyylikkäät tarrat koristavat näyttävää mustanoranssia runkoa.
Toimitetaan RTR-versiona ilman akkua ja laturia
Vector SR80 toimitetaan valmiiksi koottuna ja kaikki elektroniikka asennettuna (Ready-to-Run), mutta ilman akkua ja laturia. Vector SR80 toimii useilla erilaisilla LiPo-akuilla. Aloittelijoille suosittelemme 7,4 V:n 2S LiPo-akkua. Jos haluat ottaa seuraavan askeleen, suosittelemme 11,1 V:n 3S LiPo-akkua. Kun olet valmis haastamaan veneen kunnolla, käytä 2 x 2S 7,4 V LiPo-akkua tai 1 x 4S 14,8 V LiPo-akkua. Jos käytät 2 x 2S LiPo-akkua, käytä täsmälleen samanlaisia akkuja. Mukana toimitetaan loop-liitin, joka mahdollistaa yhden akun käytön.
*Suositeltu kapasiteetti 2500–5000 mAh XT60-liittimellä. Jos tarvitset AA-paristoja radiolähettimeen, suosittelemme tehokkaita ladattavia Modr AA -akkujamme, jotka sopivat erinomaisesti RC-käyttöön.
Suosittelemme myös teippaamaan ohjaamon kiinni runkoon ennen ajoa, sillä veneen suuri nopeus voi irrottaa ohjaamon, jos vene päätyy ylösalaisin.
Sopivat akut ja laturit löydät välilehdeltä "Akut ja laturit". Tarjoamme veneeseen myös varaosia, jotka löytyvät välilehdeltä "Varaosat".
Etsitkö tehokkaampaa venettä?
Vector SR80 on suuri ja nopea vene, mutta siitä on saatavana myös Pro-versio, joka toimitetaan tehokkaammalla moottorilla, potkurilla ja metallisella peräsimellä. Löydät veneen täältä: Volantex RC 798-4P Vector SR80PROKatso videoita Volantex RC 798-4 Vector SR80:stä
| Hinta | €219,90 |
|---|---|
| Sopii seuraaville | Volantex RC 798-4 Vector SR80 - 842348 |
| Toimitetaan nimellä | Ready-to-run (RTR) |
| Sopiva | Kokenut, Ammattilainen |
| Mitat (PxLxK) (mm) | 800x200x160 |
| Toimintatapa | El |
| Huippunopeus (km/h) | +65 |
| Materiaali | Muovattu muovi |
| Moottori | Harjaton |
| Rungon tyyppi | V-hull |
| Laturi | Ei mukana |
| Akun liittimen | XT60 |
| Akku | Medföljer ej |
| Akku ohjaukseen | Ei mukana (4xAA) |
| Malli | Vene |
| Tavaramerkki | Volantex RC |
| Tavaramerkki nro | EXA79804AR |










































