Rlaarlo XTS-P12 Ralliauto - 50 km/h, 36cm

Tuote nro
990003
Varastossa
Vain %1 jäljellä
Yleiskatsaus
  • Toiminnantäyteinen 1/12-mittakaavan RC-ralliauto harjattomalla moottorilla ja nelivedolla.
  • Näyttävä muotoilu LED-valoilla – aja tyylillä ja teholla niin päivällä kuin yölläkin.
  • 2,4 GHz:n ohjaus – vakaa signaali ja mahdollisuus ajaa usealla autolla samanaikaisesti.
  • Toimitetaan ladattavan akun ja laturin kanssa.
Tarjoushinta €189,90 Normaalihinta €299,90
-
+

Nopea 1/12-mittakaavan rallyauto gyrolla, harjattomalla moottorilla ja nelivedolla!

Koe jopa 50 km/h:n nopeudet, teho ja tarkkuus Rlaarlo XTS-P12:n kanssa – näyttävä 1/12-mittakaavan radio-ohjattava rallyauto sinulle, joka rakastat vauhdikasta ajoa niin sora- kuin asfalttiteilläkin! Tehokas harjaton moottori, vankka neliveto (4WD), sisäänrakennettu gyro, realistiset LED-valot ja öljytäytteiset iskunvaimentimet tarjoavat vaikuttavan yhdistelmän nopeutta ja hallittavuutta. Auton nopeutta voidaan rajoittaa kolmessa vaiheessa, joten se sopii niin aloittelijoille kuin harrastajille, jotka haluavat realistisen, vakaan ja tehokkaan rallielämyksen. Moderni 2,4 GHz:n kauko-ohjain tarjoaa luotettavan ja häiriöttömän ohjauksen, ja mukana toimitettava ladattava akku on helppo ladata USB-C:n kautta – harvinainen mukavuus tässä hintaluokassa. Valitse kahdesta näyttävästä väristä, punaisesta tai valkoisesta. Tai hanki molemmat vauhdikkaita rallikilpailuja varten perheen ja ystävien kanssa!

Siksi kannattaa valita Rlaarlo XTS-P12

  • Tehokas harjaton moottori: Tarjoaa nopean kiihtyvyyden, jopa 50 km/h:n huippunopeuden ja tehokkaan toiminnan – täydellinen niin radalle kuin maastoonkin.
  • Kolmiportaisesti säädettävä huippunopeus: Sopii eritasoisille kuljettajille.
  • Neliveto (4WD): Tarjoaa vakaan pidon ja paremman hallittavuuden myös vaativammissa mutkissa ja epätasaisilla alustoilla.
  • Sisäänrakennettu gyro: Auttaa säilyttämään hallinnan luistoissa ja suurissa nopeuksissa.
  • Öljytäytteiset metalliset iskunvaimentimet: Vaimentavat iskut tehokkaasti ja takaavat tasaisen ajon myös hypyissä tai kovassa maastoajossa.
  • Yksityiskohtainen design LED-valaistuksella: Realistinen kori etu- ja takavaloilla luo näyttävän ulkonäön ja aidon rallifiiliksen – päivällä ja yöllä.
  • 2,4 GHz:n kauko-ohjaus: Tarjoaa pitkän kantaman, nopean vasteen ja häiriöttömän ajon – myös usean auton ajaessa samanaikaisesti.
  • Kaikki tarvittava sisältyy pakkaukseen: Mukana tulee yksi 11,1 V:n (3S) litiumakku autoon, litiumakku radioon, USB-latauskaapeli, työkalut ja tarrat.

Harjatonta tehoa, 4WD ja täydellinen hallinta

Harjaton 2845-moottori, jonka teho on 3600 KV, tarjoaa vaikuttavaa tehoa ja tehokkuutta sekä tuottaa vähemmän lämpöä ja kestää pidempään kuin tavalliset moottorit. Mukana tulevalla 3S-akulla saavutetaan jopa 50 km/h:n huippunopeus, joka tarjoaa haastavaa ajettavaa kokeneille käyttäjille. Lisäksi tehoa voidaan rajoittaa helposti kolmessa vaiheessa kauko-ohjaimesta, joten XTS-P12 on hauska auto myös aloittelijoille ja lapsille. Tehokkaan nelivedon ja edistyksellisen sisäänrakennetun gyron ansiosta auto selviytyy mutkista ja epätasaisista alustoista vaivattomasti. Öljytäytteiset metalliset iskunvaimentimet varmistavat, että jokainen ajokerta on vakaa, hallittu ja hauska – maastosta riippumatta.

Realistinen design kaikilla herkuilla

Rlaarlo XTS-P12:n tasapainoinen 36 cm:n koko (mittakaava 1/12) tekee siitä sopivan myös suhteellisen pieniin tiloihin, mutta se on silti riittävän suuri selviytymään hyvin epätasaisuuksista. Muotoilu on erittäin realistinen ja täynnä näyttäviä yksityiskohtia. Auto on esimerkiksi varustettu etu- ja takavaloilla, vilkuilla, jarruvaloilla sekä pakoputkessa olevalla LED-valolla, joka jäljittelee liekinleimahduksia aidon ralliauton tapaan! Korissa on nerokas kiinnitysjärjestelmä, jolla se kiinnitetään alustaan alapuolelta. Ratkaisu on sekä tyylikäs että helppokäyttöinen, eikä irrallisista koritapeista tai kiinnikkeistä tarvitse huolehtia. Mukana tulee rallytarrasarja, jolla voit viimeistellä auton mieleiseksesi.

Aja yhdessä – ilman häiriöitä

Modernin 2,4 GHz:n järjestelmän ansiosta useat kuljettajat voivat ajaa samanaikaisesti ilman, että signaalit häiritsevät toisiaan. Portaattoman ohjauksen ansiosta hallinta on tarkkaa ja ajokokemus realistinen – kuin istuisit oikean rallyauton ratissa. Nopea vaste ja pitkä kantama tekevät jokaisesta kilpailusta intensiivisen ja viihdyttävän. Kauko-ohjaimella voit rajoittaa huippunopeutta kolmessa tilassa, säätää valaistusta, kytkeä gyron päälle tai pois päältä sekä hienosäätää kaasua ja ohjausta. Mukana toimitetaan lisäksi ladattava litiumakku radioon, joten sinun ei tarvitse huolehtia lisäparistojen ostamisesta. Lataa radio vain USB-C:n kautta!

Ajovalmis suoraan pakkauksesta

Rlaarlo XTS-P12 toimitetaan ajovalmiina (RTR – Ready To Run) akun (sekä autoon että radioon), USB-laturin, käyttöohjeen, tarrojen ja kauko-ohjaimen kanssa. Saat siis kaiken tarvittavan, jotta pääset heti ajamaan! Valitse punainen tai sininen kori, tai hanki molemmat kerralla. Yhdessä ajaminen on nimittäin aina hauskempaa!

Katso nämä videot Rlaarlo XTS-12:sta

Erittely
Toimitetaan nimellä Ready-to-run (RTR)
Mittakaava 1/12
Malli Rally
Huippunopeus (km/h) +50
Säädettävä huippunopeus Ei
Sopiva Aloittelija, Kokenut
Mitat (PxLxK) (mm) 361x169x130
Toimintatapa El
Vetotapa 4WD
Moottori Harjaton
Moottorin koko 2845
ESC Brushless 35A
Laturi USB (mukana)
Akku Li-Po 11,1V (3s) 2200mAh
Akun liittimen XT60
Akku ohjaukseen Sisäänrakennettu
Malli Auto
Tavaramerkki Rlaarlo
Tavaramerkki nro XTS-P12

Täältä löydät sopivat akut ja laturit tälle tuotteelle

Write Your Own Review
Olet arvostelemassa:Rlaarlo XTS-P12 Ralliauto - 50 km/h, 36cm
Arviosi