- Radio-ohjattava purjevene, որի kokonaiskorkeus on lähes 1,3 metriä!
- Vahvistettu ja kevyt runko optimaalista purjehdussuorituskykyä varten.
- Päivitetty vinsisiservo nopeaan ja tarkkaan purjeiden hallintaan.
- Toimitetaan RTR-versiona – lisää vain akut ja lähde purjehtimaan!
Joysway Dragon Force 65 V8 – moderni klassikko uudessa muodossa niin aloittelijoille kuin kokeneillekin
Tutustu uuteen Joysway Dragon Force 65 V8:aan – radio-ohjattavaan purjeveneeseen, joka nostaa hyväksi todetun rakenteen uudelle tasolle. Versio 8 on päivitetty uusilla ominaisuuksilla ja parannuksilla, jotka tarjoavat suurempaa tarkkuutta, parempaa kestävyyttä ja helpompaa käsiteltävyyttä. Tyylikkään muotoilunsa ja suoraan pakkauksesta valmiin kilpailukokoonpanonsa ansiosta DF65 V8 on erinomainen valinta niin aloittelijoille kuin kokeneille purjehtijoillekin.
Mitä uutta Joysway Dragon Force 65 V8:ssa on?
- Parannettu servokiinnitys: Servoalusta suuremmilla kiinnitysrei’illä ja uppokantaruuveilla helpottaa asennusta ja huoltoa.
- Uusi virtakytkimen pidike: Virtakytkin voidaan nyt vaihtaa yläkautta – purkamista ei tarvita.
- Vahvistetut peräsinkomponentit: Uusi peräsinservon varsi sekä parannettu sovitus peräsinvarren ja liitoksen välillä minimoivat välyksen.
- Päivitetyt materiaalit: Ruostumattomat kuulalaakerit (404 SS) ja 316-ruostumattomasta teräksestä valmistetut ruuvit takaavat pitkän käyttöiän.
- Parannettu mastorakenne: Muokattu mastokiinnitys ja mastonosat parantavat kaarimuotoa kuormituksessa ja minimoivat sivuttaisliikkeen.
- Vahvempi riki ja helat: Vahvistettu isopurjeen skootin aluslevy, parannettu mastolevy ja uudet purjekomponentit parantavat hallittavuutta ja kestävyyttä.
- Päivitetyt purjeet: Vahvistetut kulmat, uudet koukut, parannettu etustaagi ja uusi joustava skoottilinja parantavat suorituskykyä.
- Uusi 2025-vinssiservo: Tarjoaa entistä tarkemman ja luotettavamman purjeiden hallinnan.
- FlySky i6 -radiojärjestelmä: Vakaa ja tunnettu radiojärjestelmä, joka tarjoaa varman hallinnan veneeseen.
Tyylikäs niin vesillä kuin kodin koristeena
Dragon Force 65 V8 ei ole vain suorituskykyinen kilpavene – sen virtaviivainen muotoilu ja korkea yksityiskohtien taso tekevät siitä myös erinomaisen koristeen kotiin. Mukana tulevan venetelineen ansiosta se on helppo asettaa esille, kun se ei ole käytössä. Kokonaiskorkeus 1,3 metriä tekee siitä näyttävän katseenvangitsijan niin purjehdittaessa kuin hyllylläkin.
Toimitetaan RTR-mallina – pääset heti vesille
DF65 V8 toimitetaan RTR-mallina (Ready-To-Run). Tämä tarkoittaa, että elektroniikka on esiasennettu, mukaan lukien tehokas vinssiservo, digitaalinen peräsinservo ja vastaanotin. Sinun tarvitsee asentaa riki, köli ja painolasti – sen jälkeen olet valmis purjehtimaan. Vene tarvitsee 8 kpl AA-paristoja (4 lähettimeen, 4 vastaanottimeen), jotka myydään erikseen.
Katso Dragon Force 65 toiminnassa
Huomio: videoissa saattaa näkyä aiempia versioita. Katso ajantasaiset tekniset tiedot tuotetiedoista.
| Hinta | €449,90 |
|---|---|
| Toimitetaan nimellä | Ready-to-run (RTR) |
| Sopiva | Aloittelija, Kokenut |
| Malli | Sail boat |
| Mitat (PxLxK) (mm) | 650x116x1338 |
| Toimintatapa | El |
| Materiaali | Muovattu muovi |
| Moottori | Harjattu |
| Rungon tyyppi | V-hull |
| Laturi | USB (mukana) |
| Akku ohjaukseen | Ei mukana (4xAA) |
| Malli | Vene |
| Tavaramerkki | Joysway |
| Tavaramerkki nro | JW8815V8RTR |
















